ARS Granit
ul. Cedro Mazur 2
25-252 Kielce
(41) 302 23 10
biuro@arsgranit.pl

Napisz do nas!

Szukaj w serwisie:

Płytki kamienne


Płytki kamienne w domu

Pełna oferta płytek z kamienia naturalnego wraz z aktualnym cennikiem znajduje się na stronie www.tylkokamien.pl - zapraszamy.

Płytki kamienne to propozycja na tyle uniwersalna, że z powodzeniem sprawdzi się zarówno  w salonie, jak i w kuchni, łazience  oraz w każdym innym pomieszczeniu Bardzo dobrze wkomponowują się zarówno w  klasyczną, jak i z nowoczesną stylistykę pomieszczeń. Płytki z kamienia mają wiele zalet, a jedną z nich są ogromne możliwości różnorodnej aranżacji wnętrz, dzięki temu, że kamień można poddawać  obróbce. Równie ważne są także walory praktyczne płytek z kamienia.

Przede wszystkim płytki kamienne są niezwykle trwałe i odporne na intensywne użytkowanie. Jest to inwestycja na wiele lat, a bywa nawet, że na całe życie.  Poza tym łatwo je utrzymać w czystości i sprawić, że będą wyglądały jak nowe.

Różnorodność wymiarów sprawia, że każdy może wybrać płytki zgodne z własnymi upodobaniami, począwszy od małych mozaik, poprzez większe płytki, aż po  duże slaby. W zależności od tego, gdzie chcemy zastosować płytki kamienne, zostanie wykorzystany inny rodzaj materiału i obróbki. Kamień naturalny trzeba też zaimpregnować, a potem regularnie konserwować.

Kamień na podłodze

Jeżeli zdecydujemy się na kamień na podłodze, możemy wybrać standardowe, kwadratowe płytki(od 30,5x30,5 cm do 60x60 cm) lub pasy o różnej szerokości i długości. Na dużych, otwartych przestrzeniach bardzo dobrze sprawdzą się płytki o regularnych kształtach. Na mniejszych powierzchniach zaś lepiej będą wyglądały wszelakie mozaiki, dekory czy nawet rozety z małych kamiennych płytek. Idealne płytki na podłogę to takie, które są odporne na ścieranie i gładkie, bez niebezpiecznych nierówności, dlatego na posadzki najczęściej wybieramy granit, marmur, czy wapień, oczywiście szlifowany bądź polerowany

Kamień na schodach

Kamienne płytki są idealne także na schody. Dzięki temu będą stanowiły z kamiennymi posadzkami jedność stylistyczną. Dziś często stosowane są w domach lekkie konstrukcje, w których płyty z kamienia mogą pełnić rolę stopni, po odpowiednim wzmocnieniu. Struktura płytek przeznaczonych na schody musi być antypoślizgowa, np. drapana bądź groszkowana. Wchodzą tu w grę oczywiście względy bezpieczeństwa.

Kamień naturalny doskonale podkreśla elegancki styl mieszkania, dlatego bardzo często spotykamy kamienne obudowy kominków. Do klasycznych wnętrz dobrze pasuje marmur. Nowoczesne wnętrza ozdobi z kolei łupek, bazalt lub granit w postaci slabów ciętych na wymiar.

Impregnacja kamienia

Aby zachować piękno kamienia na długi czas nie zapomnij kupić impregnatu, który na lata zabezpieczy Twój kamień. Najlepsze impregnaty do kamienia znajdziesz na stronie tylkokamien.pl w zakładce "impregnaty do kamienia"

 

Pamiętaj www.tylkokamien.pl 

 

 


powr�t

Polecamy

Blaty granitowe, blaty kamienne Środek do codziennej pielęgnacji blatów

"Fila Refresh" jedyny na rynku środek do codziennej pielęgnacji blatów granitowych. 

Skutecznie czyści powierzchnię i odnawia powłokę impregnatu, jednocześnie wzmacniając ochronę przed plamami...

czytaj dalej
© Copyrights 2024 by ARS Granit - All rights reserved!