ARS Granit
ul. Cedro Mazur 2
25-252 Kielce
(41) 302 23 10
biuro@arsgranit.pl

Napisz do nas!

Szukaj w serwisie:

Kamienne elewacje i ogrodzenia


Kamienne ogrodzenia i elewacje

Dom to nie tylko wnętrze, dom to także wszystko to, co znajduje się na zewnątrz, a więc elewacja, ogrodzenie i ogród. Do nowoczesnej architektury, ale i do domów w stylu dworków pasuje kamień, który jest solidnym materiałem i zarazem eleganckim. Z kamienia możemy zbudować bardzo estetyczne ogrodzenia i wyjątkowo piękne elewacje, które będą nam służyły przez długie lata.

 

Elewacje z kamienia naturalnego

Na elewacje zewnętrzne najbardziej wszechstronnym materiałem jest kamień. Charakteryzuje się szeroką gamą kolorystyczną, różnorodnością tekstur, wielkością elementów. Możliwości te pozwalają na nieograniczone aranżacje i kształtowanie wizerunku budynku.

 

Wybierając materiał, trzeba wziąć pod uwagę, jaką ma odporność na warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. Na elewacje firmy kamieniarskie polecają piaskowce, ale także wybrane granity, marmury, czasami bazalty i wapienie.

 

Najodpowiedniejszym materiałem z wymienionych jest granit. Twardy, wytrzymały, nie nasiąka, w związku z czym idealnie sprawdza się na zewnątrz domu. Nie straszny jest mu ani wiatr, ani deszcz, ani mróz.

 

Ogrodzenie kamienne

Ogrodzenie ma długą historię, gdyż ludzie od wieków budowali płoty, by chronić swojej własności. Wykorzystywali do tego materiał, który był najłatwiej dostępny, czyli drewno i kamień.

Kamień naturalny jest wykorzystywany bardzo chętnie także dzisiaj, gdyż jest dużo trwalszy od drewna. Współczesny płot, oprócz ochrony, pełni także funkcję zdobniczą naszego domostwa. Różnorodność materiałów pozwala nam na dowolny wybór, który uwarunkowany jest wyłącznie naszymi upodobaniami, zaletami produktu i oczywiście ceną.

 

Trwałe kamienne płoty efektownie wyglądają z granitu, piaskowca, bazaltu. Przy wyborze materiału na ogrodzenie należy na pewno kierować się tym, jak jest wykonana elewacja budynku, aby materiały współgrały ze sobą i stanowiły efektowne połączenie, gdyż istotny jest całościowy charakter tworzonej kompozycji.

 

 


powr�t

Polecamy

Blaty granitowe, blaty kamienne Fila mp 90 - impregnat do blatów granitowych

Fila mp 90 to idealny impregnat do blatów z kamienia. Jako jedyny na rynku impregnat na bazie rozpuszczalnika posiada aprobatę dopuszczającą do kontaktu z żywnością

Fila MP90 idealnie nadaje się do impregnacji gresu polerowanego, oraz kamienia naturalnego. Oprócz tego zabezpiecza powierzchnie fug, ceramiki, aglomarmuru oraz nagrobków.

Fila MP90 nie zmienia koloru kamienia.
zobacz więcej

© Copyrights 2023 by ARS Granit - All rights reserved!